×Chatbot, kullanıcıların doğal ifadelerini anlayan, konuşma ve yazı ile etkileşim kurulabilen bir self-servis çözümü sunar.

Müşterilerinizle etkileşime geçmenin yeni yolu. Günümüzün dijital ortamında insanlar ve işletmeler birbirlerine hiç olmadıkları kadar bağlı durumdadır. Birçok işletme, müşterilerine self-servis çözümler sunma amacıyla teknolojideki gelişmelere bağlı olarak artan iletişim kanallarından (sosyal medya, mesajlaşma uygulamaları, e-posta vb.) yararlanmaktadır. Böylece müşterilerinin artan talep ve beklentilerini karşılayabilmekte ve operasyonel maliyetleri düşürerek daha yüksek bir Yatırım Getirisi (ROI) elde etmektedirler. Rootbot - Chatbot yüksek kaliteli ve akıllı self servis çözümler sunmaya olanak tanıyan, kullanımı kolay ve etkili bir chat yazılımıdır. Yapay zeka ve doğal dil işleme teknolojilerini içeren bu çözüm, kullanıcılara karşılarında insan varmışçasına doğal ifadelerle konuşarak etkileşim kurma olanağı tanır. Rootbot - Chatbot, kullanıcıların ifadelerinden ne demek istediklerini doğru bir şekilde anlar, karmaşık sorularını bile cevaplar. Self servis, iş gücü verimliliğini artırma ve müşteri deneyimini iyileştirme açısından büyük önem taşımaktadır. Rootbot - Chatbot, işletmelere verimliliklerini artırma ve müşteri deneyimini iyileştirme fırsatı tanımanın yanı sıra; müşteri bağlılığını, satış rakamlarını ve yatırım getirisini artırır.

Rootbot - Chatbot sayesinde çağrı merkezinizde çalışacak eleman sayınızı minimum seviyede tutabilirsiniz. Aynı anda birden fazla müşteriyle iletişime geçebileceklerinden zamandan da tasarruf sağlar. Telefon görüşmesinin aksine daha kısa sürede daha detaylı iletişim kurulabilir. Ayrıca karşılıklı resim, dosya, link vb. gönderilebildiğinden telefon görüşmesine göre daha etkili bir iletişim yoludur.