×Firmamız "BİLGİSAYAR PROGRAMLAMA FAALİYETLERİ" alanında hizmet vermektedir. Şirketimiz gizliliği, bütünlüğü ve tüm fiziksel ve elektronik bilgi varlıklarını korumayı taahhüt eder. Bilgi ve bilgi güvenliği gereksinimleri kurumsal hedeflerimizle uyumlu olacaktır. Şirketimizin yönetimi iyi yetişmiş, iyi yetişmiş ve değişime açık yetkin personel istihdam edecek ve sektördeki rakiplerimizle rekabeti sağlayacak finansman, yeterli donanım ve altyapıyı sağlayacaktır. Bu altyapı ve personel ile birlikte gerekli finansman sağlanacaktır. İş sürekliliği ve acil durum planları, veri yedekleme prosedürleri, virüslerden ve bilgisayar korsanlarından kaçınma, erişim kontrol sistemleri ve bilgi güvenliği ihlal bildirimi, temel faaliyetlerimizin temel taşlarını oluşturacaktır. Risk değerlendirmeleri sonucunda elde edilen zafiyet ve tehditler ortadan kaldırılarak, müşterilerimizin ve personelimizin bilgilerine güvenli erişim sağlanacaktır.


Ayrıca risk değerlendirmeleri sonucunda hedeflerimiz belirlenecek ve bu hedeflere ulaşmak için gerekli kaynak ve koşullar sağlanacaktır.


Bu politikayı gerçekleştirmek için çalışanlarımızdan Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi şartlarını bir çalışma şekli haline getirmelerini bekleriz. Tüm personelin ve belirli üçüncü şahısların Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi konusunda uygun eğitim almaları sağlanacaktır.


Bilgi güvenliğine ilişkin uygulanabilir koşullar ve bu koşulların getirdiği imkân ve gereksinimler yerine getirilecek ve bu koşullar sürekli iyileştirilecektir. Ayrıca şirketimiz, personelimiz ve ilgili tüm taraflar bu sisteme adapte edilecektir.
Bilgi Güvenliği Politikamız, uygunluğunu, doğruluğunu ve etkinliğini sağlamak amacıyla yılda bir kez veya şirketimizle ilgili önemli değişiklikler olması durumunda yönetim ve sorumlu birimin katılımı ile gözden geçirilmekte ve güncellenmektedir.


ROOTCODES YAZILIM TEKNOLOJİLERİ LİMİTED ŞİRKETİ

YUNUS AYDOĞAN

Genel Müdür


Orijinal Metin (Türkçe)